הערכת שווי דירה 

הערכת שווי דירה עושים רק אצל אנשי המקצוע

המחשבונים הכלליים הנמצאים היום בשימוש בשוק הנדל"ן, לא באמת יכולים להחליף את עבודת המתווך בכל הקשור לביצוע הערכת שווי נכס נכונה. לכן, אם אתם מוכרים נכס, כדאי לכם לפנות למשרדי תיווך נדל"ן שכבר ביצעו כמה וכמה עסקאות במהלך שנות עבודתם.

חברת "ערן דרורי נדל"ן בע"מ – תיווך, שיווק פרויקטים ויזמות" הפכה בתוך שנים ספורות מהקמתה לחברה המובילה בחולון והסביבה בתחום ההתחדשות העירונית. היום החברה מחזיקה בסדר גודל של 10 פרויקטים של תמ"א 38 עם כ-120 דירות חדשות על המדף, פרט לדירות יד שנייה.

החברה עובדת עם טכנולוגיה מובילה מסוג, שמסייעת ל-20 הסוכנים שלה לבצע ניתוחי שוק שאין שני להם בקרב חברות מתחרות בישראל, ולהיות המובילה בכל הקשור לביצוע הערכת שווי נכס מדויקת ככל האפשר. כך מתקבל במשרד של "ערן דרורי נדל"ן בע"מ" מידע יקר ערך שמסייע בתקשורת מול הלקוחות.

המידע הזה, יחד עם ניסיון של מכירת מעל ל-150 דירות בשנה, מאפשר לחברה לסייע באופן המדויק ביותר בהערכת שווי דירה לאלה המעוניינים לבצע מכירה של נכס בבעלותם.

"אנחנו רוצים להגיע לאנשים לפני שהם יוצאים לשוק, כדי למנוע מהם לעשות טעויות שיעלו בהפסד כספי", מסביר ערן דרורי, "רבים לא מבינים בנדל"ן ולא יודעים לבצע הערכת שווי דירה בצורה נכונה. כאן נכנס שירות ההערכה שלנו, שנובע מניסיון מקצועי שנצבר לאורך שנות עבודה רבות והיכרות מעמיקה עם שוק הדיור. התייעצות עם איש מקצוע שמבין דבר או שניים בתחום יכולה לחסוך למוכר הנכס הפסד כספי גדול, בגין טעויות שהוא עלול לבצע".

אז מה זה בעצם אומר הערכת שווי נכס?

הערכת שווי דירה מתבצעת על סמך עסקאות שבוצעו באזור הנכס עם מדדים הדומים לו. במשרד של ערן דרורי לוקחים את העסקאות שנמכרו באזור ומכניסים אותן לדוח, דרכו מבינים במדויק איזה נכס נמכר ובאיזה מחיר. הדוח מכיל גם נתונים נוספים החשובים להערכת שווי נכס, דוגמת שיפוץ שהתבצע או לא בדירה ומה המיקום שלה בבניין (פונה לחזית או אולי לעורף).

מרכיבים נוספים שנכנסים למסגרת השיקולים של הערכת שווי דירה כוללים את התוספות שנכס יכול להכיל, דוגמת חנייה אם קיימת או לא וגם ממ"ד, האם הנוף הנשקף מהדירה הוא לגינת ירק או לבניין שממול וגם אם ישנה בבניין מעלית פעילה או לא. 

ולמרות כל המתואר לעיל ישנם אנשים שבוחרים לפנות למחשבונים השונים בחיפוש אחר הערכת שווי לנכס שלהם. ערן מבהיר שהפתרון הזה לא מדויק ולא יעיל, מהסיבה הפשוטה שמחשבון לא יכול לדעת את כל הנתונים הקטנים על דירה, כשכל אחת שונה מהשנייה.

את זה יכולים לתת ללקוחות רק סוכנים מנוסים, שמכירים את השוק ומבצעים כל שנה עשרות עסקאות בפועל, כי בסופו של דבר אין כלי טכנולוגי שיכול להחליף את עבודת איש המקצוע בהערכת שווי דירה.

אז על מנת לקבל הערכת שווי נכס (שלא מהווה הערכה שמאית) אתם מוזמנים ליצור קשר, וסוכן מקצועי שעובד באזור שלכם יגיע לביקור בנכס וייתן לכם אומדן למחיר בהתאם למצב השוק.

מלאו את הטופס על מנת שנוכל להעריך
ללא עלות את שווי הנכס שברשותכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.