מתווך בחולון: שאיפות גבוהות ויעדים מדויקים
אצל ערן דרורי

בחירת מתווך מתאים היא משימה מאתגרת.
הכירו את ערן דרורי שמגיל צעיר הפך להיות כוכב בתחום.

מתוך:

כמו ישראלים רבים גם ערן דרורי החליט בוקר אחד אחרי השחרור מהשירות הסדיר לקום ולעזוב את הבית החם במזכרת בתיה, ולעבור לעבוד בעגלות בארה"ב. השנה היתה שנת 2008, ושם, במהלך שלוש שנות עבודה, הוא נחשף דווקא לענף אחר שעתיד לשנות את חייו מן הקצה אל הקצה: נדל"ן.

אחרי שנחשף לפוטנציאל העצום שיש בתחום, ועם רצון להמשיך בעולם המכירות כאן בישראל, התחיל ערן לעבוד במשרד תיווך בחולון בבעלות אביו של אחד מחברי ילדותו, שהיה חלק מרשת גדולה. המחשבה מאחורי המהלך היתה מימוש הפוטנציאל שהוא ראה בענף הנדל"ן, אבל בעיקר את הפוטנציאל שרצה להפיק מעצמו, ולהגיע למקומות הגבוהים שאליהם כיוון.

אלא שהשנה היתה שנת המחאה החברתית, והתקופה עבור שוק הנדל"ן היתה קשה. "זו היתה תקופה בלי עסקאות ובלי עבודה", נזכר ערן. "כל מי שפגשתי והכרתי אמר לי שאני עושה טעות עם מהלך הכניסה לתחום ושנדל"ן זה לא בשבילי. אבל אני האמנתי שמשהו טוב ייצא מהצעד הזה, ושמי שטוב יצליח בכל מה שהוא עושה ולא משנה באמת מה זה".

ואכן, בשנה הראשונה של ערן בעבודה נרשמו הרבה עליות וירידות. אבל מה שליווה את ערן לאורך כל הדרך היתה האמונה בעצמו וביושרה שלו, תכונות שידע שאין יותר מדי מהן בנמצא בשוק המקומי. הוא רצה להביא משהו אחר, להוכיח ללקוחות שיש דרך נוספת מזו שהיתה נהוגה עד היום בענף הנדל"ן, ובתום השנה הראשונה בתחום הגיעה ההצלחה הראשונה.

"השנה הראשונה היתה מאוד קשה", מודה ערן. "לא סגרתי אף עסקה עד שהמחאה החברתית דעכה ואז עשיתי 12 עסקאות ברבעון, ומעל ל-200 אלף שקלים עמלות. לאחר שנה הפכתי לסוכן הצעיר ברשת שהגיע למחזור של 600 אלף שקלים. בשנה השלישית שלי בתחום התברגתי בין ארבעת הסוכנים המובילים של הרשת בישראל".

להגשים חלום

אחרי חמש שנות עבודה, כשמאחוריו שורה של הישגים מקצועיים כסוכן, החליט ערן לצאת לדרך עצמאית ובסוף 2015 פתח את חברת "ערן דרורי נדל"ן בע"מ – תיווך, שיווק פרויקטים ויזמות". "רציתי לעשות דברים נוספים מעבר להתעסקות בתיווך דירות יד שנייה, וזיהיתי את הפוטנציאל בתחום ההתחדשות העירונית", מפרט ערן.

"התחלתי לשווק פרויקטים של תמ"א 38, ולאט לאט הפכנו להיות המשרד החזק בחולון והסביבה בתחום הזה. אנחנו מחזיקים היום בסדר גודל של 10 פרויקטים עם כ-120 דירות חדשות על המדף, פרט לדירות יד שנייה".

בתום שנתיים של עבודה כעצמאי רכש ערן את הזיכיון של חברת KEELER WILLIAMS האמריקאית, ובכך מיצב את עצמו כנציג של חברת התיווך האמריקאית הנחשבת לגדולה בעולם. מדובר בחברה שעברה את כל המתחרות שלה, גם בכמות הסוכנים וגם בכמות העסקאות שהיא מצליחה לייצר.

כמו כן עובדת החברה עם טכנולוגיה מובילה מסוגה, שמסייעת לסוכנים לבצע ניתוחי שוק מעמיקים ולקבל מידע חיוני בתקשורת מול הלקוחות. "כל הידע הזה של 40 שנות עבודה עובר לסוכנים ומשפיע על ההכשרה שלהם. סוכן מקבל אצלנו המון מידע וכלים כדי להתמקצע ולהצליח בתחום", אומר ערן.

איך המשרד שלך בנוי?

"המשרד מורכב משתי מחלקות מרכזיות. ישנו הזיכיון של קלר וויליאמס שבמסגרתו מתעסקים עם נכסים יד שנייה. אנחנו מחזיקים 20 סוכנים פרילנסרים ומעל ל-100 נכסים בלעדיים. השותף שלי הוא מאמן סוכנים ומאסטר ב-NLP עם 15 שנות ניסיון בתחום, שמלווה ומסייע לסוכנים מהרגע הראשון.

"המחלקה השנייה היא מחלקת שיווק פרויקטים חדשים שנותנת שירות לקבלנים וליזמים, במסגרתה אנחנו מלווים מהשלב הראשוני של תכנון תמהיל הדירות, בניית אסטרטגיית מכירה, זיהוי קהל היעד, בניית תוכנית שיווק ומיתוג לפרויקט. המחלקה הזו כוללת אותי ועוד שלושה סוכנים מנוסים ומקצוענים, שמתעסקים רק בתחום הזה והם מומחים בשיווק דירות חדשות ותמ"א 38".

מה אתה הכי אוהב בעבודה?

"העבודה מאוד דינמית ובכל בוקר קמים ליום חדש ופוגשים אנשים חדשים. פעמים רבות אנחנו מצליחים להגשים חלום של דירה חדשה לאנשים שרצו לממש אותו זמן רב ופחדו. יש בזה סיפוק אדיר. אני אוהב גם את ההכשרה של אנשים חדשים, לקחת סוכן צעיר ולהפוך אותו למוביל. בדיוק כמו הדרך שאני עברתי".

עושים בית ספר

אבל לצד כל אלה, לערן גם יש הרבה ביקורת על עולם הנדל"ן כפי שהוא היום, ועל הדרך הקצרה שסוכנים עוברים עד שהם הופכים להיות פעילים בשוק. "הייתי רוצה שתהיה יותר ודאות בתחום התכנון והבנייה ושהחוקים וזכויות הבנייה לא ישתנו אחת לשבועיים", מודה ערן. "שהבירוקרטיה תתקצר ושההיצע יגדל. וגם להחמיר קצת עם הרגולציה על עולם המתווכים, כמו להחמיר את תנאי הסף כך שלא כל אחד יוכל להפוך להיות מתווך ואז האיכות תהיה גבוהה יותר".

עושים בית ספר

אבל לצד כל אלה, לערן גם יש הרבה ביקורת על עולם הנדל"ן כפי שהוא היום, ועל הדרך הקצרה שסוכנים עוברים עד שהם הופכים להיות פעילים בשוק. "הייתי רוצה שתהיה יותר ודאות בתחום התכנון והבנייה ושהחוקים וזכויות הבנייה לא ישתנו אחת לשבועיים", מודה ערן. "שהבירוקרטיה תתקצר ושההיצע יגדל. וגם להחמיר קצת עם הרגולציה על עולם המתווכים, כמו להחמיר את תנאי הסף כך שלא כל אחד יוכל להפוך להיות מתווך ואז האיכות תהיה גבוהה יותר".

איזה ערך מוסף אתה והמשרד שלך נותנים ללקוח?

"אם איכות המתווכים היתה מקצועית יותר, היה טוב יותר לכולם. אצלנו שמים דגש על האיכות ולא מגייסים כל אחד לעבודה. חשובה לנו איכות האנשים ולא הכמות, לצד אמינות ומקצועיות. הסוכנים שלנו נותנים מענה וערך ללקוחות שלהם.

"העבודה שלנו מול הלקוחות היא להשיג את התוצאות הטובות ביותר במינימום זמן, ולא פחות במינימום כאב ראש. ככל שסוכן יהיה מקצועי יותר ויידע את העבודה, הוא ישיג תוצאות טובות יותר. הרבה פעמים הדבר בא לידי ביטוי בתמחור גבוה מדי של הנכס שהוא לא רלוונטי. הרבה פעמים לקוחות עוברים טראומה בתהליך מכירה, בעוד שאנחנו רוצים לעשות להם את החיים קלים יותר ולהביא תוצאות בלי עוגמת נפש".

ואכן המשרד של ערן דרורי מביא תוצאות. כל בעל מקצוע שתרצו תוכלו לקבל אצלו, החל מעו"ד, דרך שמאי ואדריכל ועד לסיוע בעולם המשכנתאות. במקום לחפש אנשי מקצוע בחוץ, תקבלו הכל במקום אחד וכבר חלק מכאב הראש ייעלם.

דבר ייחודי נוסף למשרד של ערן דרורי הוא המחלקה לשיווק פרויקטים, כך שאצל ערן ביד יש מלאי זמין של דירות למכירה מיד ראשונה וגם מענה מקצועי לדירות יד שנייה. בצורה הזו אפשר להפנות סוכן לטפל במכירה של נכס יד שנייה, ולהתאים למוכר גם קניית נכס חדש מיד ראשונה.

"זה, לצד ניסיון של 11 שנה בתחום והכשרה וליווי מקצועי, מעמיד אותנו מעל כולם", מדגיש ערן. "אנחנו מבצעים לסוכנים סימולציות, מספקים הדרכות, יש להם בית ספר לנדל"ן אצלנו. הכל כדי למקצע אותם כמה שאפשר".

מה אתה חושב שראה האבא של החבר, שהכניס אותך לעבודה לראשונה, בנער הצעיר ההוא שכמעט והחל למכור מכוניות לפרנסתו?
"הוא ראה בחור צעיר, רציני, ישר ומלא מוטיבציה, שמוכן לעשות הכל כדי להצליח. עבדתי משמונה בבוקר עד 11 בלילה, ובזכות זה הגעתי לתוצאות מהר מאוד. הוא זיהה את הפוטנציאל שלי בגיל מאוד צעיר, במצב שבו קשה מאוד להתחיל בשוק הנדל"ן. ההתחלה קשה לכולם בכל תחום".

אז אם אתם מחפשים מישהו שילמד את המתחרים שלו שיעור או שניים בתיווך, ויביא לכם את התוצאות הטובות ביותר ובמהירות הגבוהה ביותר, ערן דרורי הוא הכתובת עבורכם.